Polska została oficjalnym partnerem jednych z największych targów lotniczych na świecie – berlińskich ILA 2012. Pod patronatem Ministerstwa Gospodarki i Polskiej Agencji Informacji Inwestycji Zagranicznych zorganizuje tam największą ekspozycję w swej historii.
Polski przemysł lotniczy będzie miał wspaniałą możliwość pokazania się jako nowoczesny i prężnie rozwijający się sektor gospodarki, który oferuje niezwykłe możliwości partnerom na całym świecie. Już obecnie polskie zakłady biorą udział w globalnej kooperacji z największymi producentami lotniczymi świata. WSK PZL-Rzeszów produkuje silniki do myśliwców F-16, PZL-Mielec produkuje śmigłowce Blackhawk, a PZL Świdnik elementy śmigłowców AgustaWestland, w Krośnie produkowane są części podwozia do Boeingów i F-16. A to tylko część z zakładów położonych w polskiej dolinie lotniczej, nie wspominając choćby o należących do Airbusa zakładach PZL Okęcie. ILA daje szanse na zdobycie kolejnych kontraktów oraz przyciągnięcie nowych inwestycji zagranicznych.
W ubiegłych edycjach targów partnerami ILA były tak wielkie kraje jak Indie czy Rosja, które pokazały, co miały najlepszego. Można się więc spodziewać, że i polskie firmy pokażą wszystkie swoje wyroby światowej publiczności. Od strony praktycznej partnerstwo oznacza, że Polska dostanie największy pawilon wystawienniczy i będzie szeroko promowana w materiałach dotyczących ILA. Oznaczać to też może większy niż zazwyczaj udział naszych samolotów i zespołów akrobacyjnych w pokazach w powietrzu.
Najbliższe targi ILA odbędą się w dniach 11-16 września 2012 roku.
(ila-berlin.de, lotnictwo.net.pl)