Jeden z myśliwców F-16 Fighting Falcon należących do 149. Skrzydła Myśliwskiego Lotniczej Gwardii Narodowej stanu Teksas otrzymał specjalne malowanie okolicznościowe. Jest to część obchodów siedemdziesiątej rocznicy powołania do życia US Air Force, wypadającej 18 września tego roku.
Malowanie nałożone na F-16C Block 30E numer 86-0321 upamiętnia 396. Eskadrę Myśliwską „Thunder Bums”, latającą na P-47 Thunderboltach w czasie drugiej wojny światowej. Jej samoloty malowano w podobne barwy w okresie operacji „Overlord” (stąd też zwracające uwagę tak zwane pasy inwazyjne – czarno-białe oznaczenia mające zapobiec ostrzałowi samolotów alianckich przez własną obronę przeciwlotniczą).
Maszynę przemalowano w zakładach w Sioux City w stanie Iowa. Upiększony Viper pierwszy raz po malowaniu wzniósł się w powietrze z macierzystego lotniska pilotowany przez pułkownika T.J. Maddena, dowódcę 149. Skrzydła.
Zobacz też: Rocznicowe malowanie kanadyjskiego Horneta
(af.mil, f-16.net)