Po raz kolejny Thales weźmie udział w Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego (MSPO), którego XXIII edycja odbędzie się w Kielcach. Podczas targów firma zaprezentuje ponad trzydzieści produktów z zakresu systemów rakietowych, bezzałogowych systemów powietrznych (BSP), pojazdów lądowych, systemów zarządzania misją, czy rozwiązań dla sektora kosmicznego.
Wśród prezentowanych przez Thalesa rozwiązań istotne miejsce zajmuje wielozadaniowy pojazd opancerzony nowej generacji Hawkei. Oferowany jednostkom specjalnym i wojskom lądowym w ramach programu o kryptonimie „Pegaz”, Hawkei charakteryzuje się dużą mobilnością, wysokim stopniem ochrony załogi przed bronią ręczną, minami oraz improwizowanymi ładunkami wybuchowymi. Przedstawiony zostanie także inteligentny elektroniczny system ochrony ECLIPSE stworzony do ochrony pojazdów przeciwko wszelkiego rodzaju improwizowanym urządzeniom wybuchowym sterowanym drogą radiową.
WB Electronics i Thales wspólnie zaprezentują taktyczny bezzałogowy system powietrzny oferowany Polsce w ramach programu o kryptonimie „Gryf”. Jest to przykład wysiłków Thalesa na rzecz rozwoju współpracy z partnerami reprezentującymi przemysł w Polsce w ramach inwestycji w BSP i powiązane technologie, w celu zagwarantowania Polsce w pełni autonomicznego i niezależnego systemu.
Targi są również znakomitą okazją do zapoznania się z ofertą Thales Alenia Space w ramach rozwoju systemów oraz technologii kosmicznych, a także najnowszych satelitów. Na szczególną uwagę zasługuje nowy produkt o nazwie Earth Observer Optical dedykowany obserwacjom Ziemi w wysokiej rozdzielczości, a także satelity komunikacyjne podwójnego zastosowania prezentowane na przykładzie Athena Fidus.
W katalogu produktów prezentowanych podczas MSPO znajdą się także radary: wielozadaniowy radar średniego zasięgu Ground Master 200 3D, czy lekki radar rozpoznania taktycznego I-MASTER, który pozwala na wykrywanie naziemnych oraz morskich celów ruchomych we wszystkich warunkach pogodowych za pomocą systemów GMTI (Ground Moving Target Indication) oraz MMTI (Maritime Moving Target Indication) i umożliwia prowadzenie obserwacji z wysoką rozdzielczością.
Goście odwiedzający Thales podczas MSPO zobaczą również Induction Rocket Systems (IRS), stanowiące nowy standard dla sił zbrojnych, oraz systemy zarządzania misją 360, pozwalające zarządzać misją od etapu planowania, przez wykonanie, aż po raportowanie. Thales pokaże również szybujący lekki wielozadaniowy pocisk rakietowy FFLMM (Free-Fall Lightweight Multi-role Missile), który został opracowany specjalnie z myślą o zrzucaniu z niewielkich statków powietrznych, jak śmigłowce czy BSP, realizujących zadania rozpoznawczo-obserwacyjne.
Thales zaprezentuje także swoje rozwiązania w digitalizacji systemu zarządzania polem walki, a odwiedzający będą mieli okazję znaleźć się w sercu bitwy cyfrowej i obserwować wartość dodaną płynącą z zastosowania tych systemów wewnątrz zintegrowanych wozów bojowych. Thales przedstawi również swoje doświadczenie w dziedzinie marynarki wojennej.
(Informacja prasowa Thalesa, fot. Andrzej Pawłowski, konflikty.pl)